مطالب مفید

پارتیشن خانگی جدید

پارتیشن های خانگی

استفاده از پارتیشن ها در خانه ها و مکان های عمومی مدرن امروزی در حال گسترش است. انتخاب مدل پارتیشن منزل با طرح شیک و زیبا در خانه های امروزی که فضا به یک امر حیاطی و مهم تبدیل شده است، اهمیت زیادی دارد. هر چه به جلوتر می رویم فضای خانه های آپارتمانی مخصوصا در شهرهای بزرگ در حال کوچکتر شدن هستند.

همچنین با افزایش هزینه ها، فضای زیاد در خانه بعنوان یک مسئله لوکس و گران قیمت درآمده که بسیاری از ما نمی توانیم به آن دسترسی داشته باشیم درنتیجه مسئله فضا و استفاده بهینه از آن اهمیتی دوچندان پیدا می کند.

دیوارهای دائمی هم مانند یک مشکل هستند که به اجبار به شما تحمیل می شود چرا که هر فردی در خانه یا اداره  به مکان و فضا خصوصی خود نیاز دارد اما زمانی که پارتیشن ها به میدان می آیند همه چیز فرق می کند دیگر مجبور نیستید استایل یک خانه را با داشتن دیوارهای دائمی و سخت برای مدت زمان طولانی تحمل کنید.

با مدل پارتیشن ها متحرک و ثابت می توانید در هر لحظه فضاهای پویا را به محلی براساس نیازهای شخصی خود تبدیل کنید. از پارتیشن ها می شود در تمامی مکان های خانه مانند آشپزخانه، هال پذیرایی، اتاق نشیمن و اتاق خواب هم استفاده کرد. استفاده صحیح از پارتییشن در خانه می تواند در فضای خانه حسی دلگرمی و دوستی ایجاد کند تا همگان از بودن در آن محیط احساس رضایت داشته باشند.

قفسه های چوبی

شاید دورترین تصوری که ما و شما از اینگونه پارتیشن ها داشته باشیم همان قفسه های چوبی ست که معمولاً پشت مبلمان در هال پذیرایی نصب می شد تا این قسمت از هال را از درب ورودی جدا کند و یا استفاده از آنها در اطراف راه  پله منازل دوبلکسی که طرح راه پله به نظر صاحبخانه خیلی هم جالب نبود و می خواستند به وسیله انواع مدل پارتیشن منزل این راه پله را تا حدی محو نمایند.

وظیفه اصلی پارتیشن

وظیفه اصلی پارتیشن در واقع جداسازی بخش های مختلف دکوراسیون داخلی در خانه مانند اتاق نشیمن و پذیرایی، بدون استفاده از دیواری های آجری و گچی است.

در واقع پارتیشن نوعی جداکننده است که البته می تواند از هر جنس و رنگ و طرحی باشد.

باید آن تصور بسیار محدود و همیشگی از پارتیشن ها را دور ریخت که فقط از قفسه یا دیواری نازک و کاذب استفاده می شد. امروزه می توان از هر چیزی که سبب ایجاد فضایی جداگانه گردد به عنوان یک مدل پارتیشن منزل استفاده کرد.

تغییرات اساسی در دکوراسیون و معماری داخلی منازل

گاهی شاید بتوان از آویزهای ریلی سقفی برای این موضوع استفاده کرد و گاهی از پارتیشن هایی که به شکلی ثابت به کف، پیچ می شوند.

چنانچه به تصاویر زیر دقت کنید می توان طرح هایی را در آن مشاهده کرد که از فرم هایی لانه زنبوری برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و ساخت چندین لایه پارتیشن منزل استفاده شده است.

همچنین در کنار چنین طرح های بکری می توان حتی از طرح هایی کاغذی که به صورت پیوسته از سقف تا کف را پوشانده اند نیز بهره برد.

بر روی آنها نیز می توان انواع طراحی و حتی اشعار زیبا به کار برد تا علاوه بر زیبایی، جنبه هنری نیز داشته باشد.

در کل نمی توان و نباید استفاده از پارتیشن ها را فقط به عنوان لایه ای جداکننده در نظر گرفت بلکه آنها ابزاری بسیار مهم جهت تغییرات اساسی در دکوراسیون و معماری داخلی منازل و حتی سایر مکان ها هستند برای اطلاعات بیشتر با آریو وود تماس و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.